Církevní obřady

Odehrávají se v rodinné barokní kapli sv.Josefa, ve které se skví ta nejkrásnější barokní díla na zámku - freska v presbytáři "Nanebevstoupení Krista" je dílem V. V. Rainera a na výzdobě hlavního oltáře se podílel také M. B. Braun. Z postranních oltářů na svatebčany shlíží sv. Terezie z Avily a sv. František z Assisi, jejichž portréty namaloval J. P. Molitor.

Uvnitř je 70 míst k sezení, dalších 50 hostů může stát. Hudba nesoucí se z nově zrekonstruovaných barokních varhan dodává obřadu patřičnou noblesu. Spolupracujeme s varhaníkem, MgA. Jakubem Janštou, který je vedoucím kůru v kostele sv. Františka z Assisi v Praze. Na telefonním čísle 728 214 948 je možné si s p. Janštou domluvit konkrétní hudební doprovod. Doporučujeme dát na jeho názor. Hudba je zahrnuta v ceně pronájmu.  Květinovou výzdobu Vám po dohodě rádi zajistíme. Jemniště spadá pod farní úřad Bystřice u Benešova. Pro podrobné informace kontaktujte bystřického patera Antonína Košmídka.

Na zámku s Vámi všechny podrobnosti týkající se svatebního církevního obřadu domluví Ing. Hana Kuběnka tel: 731 903 995, e-mail: , která Vám předloží „Pokyny pro svatební páry„ k podpisu, abychom předešli jakýmkoliv nedorozuměním během svatebního dne. Podepsaná pravidla jsou závazná nejen pro svatební páry, ale pro všechny svatební hosty.

Ke stažení: Svatební služby vašich snů (PDF, 2.64 MB) 

Ceník pronájmu prostor pro rok 2021

Kaple sv. Josefa - obřad: 13.000 Kč vč. DPH
(V ceně je zahrnuta platba za varhaníka. Za extra úhradu Vám rádi budeme asistovat při focení v Tanečním sálu
(2000 Kč)

 

Pokyny pro svatební pár a jejich hosty

 1. Zákaz vstupu psů do areálu celého zámku, včetně parku. Zákaz vjezdu automobilů a motocyklů do čestného nádvoří.
 2. Fotografování v hlavním sále zámku k dispozici za poplatek 2000 Kč (max.20 min). Nutno nahlásit nejpozději 14 dnů před datem konání svatby, úhrada proběhne v den svatby na pokladně zámku. Vstup do expozičních prostor za účelem fotografování povolen pouze svatebnímu páru s fotografem, a to vždy pouze za doprovodu zaměstnance zámku. Servis videokameramana v expozicích zámku není povolen.
 3. Všichni fotografové jsou povinni respektovat pokyny zaměstnance zámku.
 4. Zákaz popíjení alkoholu v kapli Sv. Josefa ať už před či po obřadu civilním či církevním.
 5. Fotografování v zámeckém parku a čestném nádvoří je bez poplatku. Do zámeckého parku vpustí zaměstnanec zámku svatební pár s hosty „NA JEDINÝ POKUS" zadními dveřmi vestibulu hlavní budovy. Počet osob není limitován. Návrat z parku na čestné nádvoří VŽDY POUZE PŘES KAVÁRNU.
 6. Některé svatební páry využívají možnosti pronájmu vybraných prostor kolem zámku za účelem pohoštění. V takovémto případě nebude ostatním svatebním párům a jejich hostům dovoleno do konkrétních prostor (interiérů, exteriérů) vstoupit. Nejčastěji se jedná o prostranství za zámkem, rosarium, a malou zahradu vpravo za budovou, tzv. žardineto.
  Vyfotografovat se tedy mohou v zámeckém parku, do kterého vejdou skrz Cafe Custoza a tudy také „na jediný pokus" odejdou přes nádvoří z areálu.
 7. S jakýmikoliv otázkami týkajícími se detailů a vyjasnění informací, se obracejte na
  Ing. Hanu Kuběnku na tel: 731 903 995 nebo na e-mail:
  Např: povolení vjezdu autem před hlavní budovu pro hůře mobilní hosty.
Vyberte jazyk / Choose your language CZ EN DE
Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací